82-300 Elbląg, ul. Kościuszki 77A

tel/fax 0-55 233-67-33
 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Olsztyn CUP 2015

plakat OLSZTYN CUP 2Turniej młodzieżowej piłki ręcznej Klub Sportowy "Szczypiorniak" Olsztyn organizuje już cyklicznie. Przez ostatnie 10 lat pod nazwą Warmiński Festiwal Piłki Ręcznej a obecnie jako OLSZTYN CUP. W pierwszych edycjach impreza obejmowała wszystkie kategorie wiekowe (junior, junior młodszy, młodzik i chłopcy). Lecz w wyniku ogrniczonje ilości pełnowymiarowych obiektów sportowych oraz dużego zainteresowania postanowiliśmy ograniczyć ilość kategorii (junior młodszy i młodzik) na korzyść większej rywalizacji sportowej  oraz jakości szkoleniowej.

W tym roku w turnieju będzie rywalizowało 28 drużyn. Oprócz gospodarzy zagrają zespoły z: Morąga, Rozóg, Kętrzyna, Elbląga, Gdańska, Tczewa, Brodnicy, Warszawy, Płocka, Oborniki Wielkopolskie, Bydgoszczy, Kwidzyna, Sierpca i Białegostoku.

W kategorii juniora młodszego zagra 12 drużyn. W pierwszej fazie zespoły zostały podzielone na 4 grupy (A, B, C, D) po 3 zespoły. Po rozegraniu spotkań w grupach dwa najlepsze ze wszystkich grup z zaliczonym meczem awansują do drugiego etapu, gdzie utworzą dwie grupy ( E, F) po 4 zespoły. Ostatnie miejsca utworzą oddzielną grupę (G) gdzie rywalizować będą systemem "każdy z każdym". Po drugim etapie drużyny zagrają pólfinały na krzyż ( 1E-2F, 1F-2E,3E-4F, 3F-4E) a następnie mecze o miejsca. Każdy zespół rozegra 6 spotkań. W młodzikach system przedstawia się podobnie przy 16 zgłoszonych zespołach. W pierwszej fazie będą 4 grupy (A, B, C, D)po 4 zespoły. Następnie po dwa pierwsze zespoły z zaliczonym meczem utworzą dwie grupy (E, F), które będą walczyły o miejsca 1-8 oraz zespoły z trzecich i czwartych miejsc utworzą również dwie grupy (G, H), które powalczą odpowiednio o miejsca 9-16. Ostatni etap to półfinały na krzyż i mecze o miejsca. W młodzikach każdy zespół rozegra 7 spotkań.

Punktacja w grupach będzie dość nietypowa: wygrana w jednej połowie 2 pkt., remis 1 pkt., przegrana 0 pkt., wygrana w meczu 3 pkt., remis 2 pkt. i przegrana 1 pkt. W wyniku czego za jeden mecz można otrzymać max. 7 pkt. (wygrana pierwsza połowa 2 pkt. + wygrana druga połowa 2pkt. + wygrany mecz 3 pkt.).

6 września (niedziela) 14.00

W tym roku imprezę będzie wsierało ZPRP imprezę promującą Mistrzostwa Europy 2016 pod hasłem: "Nasza Droga do EURO 2016"

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.